Hovoříme s Radkem Komorášem manažérem společnosti FoD ARABELA promotion

ARABELA SE VRACÍ DO PLZEŇSKÉHO KRAJE

Populární pražský tým ARABELA tvořený známými herci, moderátory a sportovci slavil loni úspěchy na Domažlicku a Klatovsku. Kde se zábavné a sportovní pořady uskutečnily ?

Představili jsme se od května do konce října v devíti městech a obcích. Turné jsme zahájili v Poběžovicích a pokračovali jsme v Hrádku u Sušice, Staňkově, Mochtíně, Mrákově, Nýrsku a Žichovicích. Účinkovali jsme také na hasičských zábavných šou Lubech u Klatov a Luženicích na Domažlicku.

V čem spočíval váš mimořádný úspěch ?

Návštěvníky, a přišlo jich na každé vystoupení pět až sedm stovek, přilákala nejenom jména osobností, ale především jejich samotná prezentace na hřišti, v zábavných produkcích a soutěžích.

Kdo se těšil největší oblibě ?

Všichni. Každý zaujal svoji individualitou a výjimečností projevu. V týmu se objevili např. vynikající fotbalisté plzeňský Jiří Sloup, Karol Dobiáš, Antonín Panenka, František Veselý a další. Z televizních moderátorů spatřili diváci Václava Tittelbacha, Martina Severu, z herců Karla Rodena, Janu Krausovou a řadu dalších. Stálými účinkujícími byli Martin Tankwey, Jiří Krytinář a Zdeněk Srstka, kteří vždy dokázali každého rozesmát.

Můžete lapidárně popsat program ?

V úvodu zpívala dívčí skupina PUSSY - Markéta a Eva, potom probíhaly dětské pěvecké soutěže. Na hřiště pak vyběhla družstva k utkáním v malé kopané. O přestávkách se hrály soutěže typu “rychlý pivní prachy”, jako např. např. pití tří tupláků na časový limit, soutěž o sběr pivních kelímků aj.. Nesmírně populární byl také zápas v páce s kaskadérem, zápasníkem a hercem Zdeňkem Srstkou, kterého vždy děti porazily a získali tak tisícikorunovou odměnu. Událo se toho prostě dost za celé odpoledne a lidé odcházeli domů dobře naladěni a spokojeni a my jsme se radovali z dobře odvedené práce.

Celé akci nepochybně dominovalo fotbalové utkání “starých gard” s ARABELOU ?

Hrálo se sice pro potěšení, ale hrálo se naplno. Někdy excelovalo družstvo ARABELA, někdy domácí “stará garda”. Po slabším úvodu se začala prosazovat i Komorova jedenáctka s kapitánem Jaroslavem Komorou, nezávislým kandidátem o senátorské křeslo. Celkem se turnajů zúčastnilo dvacet družstev a padlo více jak sto gólů. Byly také sehrány zápasy s hasičskými reprezentanty okresů Domažlice a Klatovy. Rekordní divácká účast byla v Nýrsku. Okolo tisícovky fandů povzbuzovalo “starou gardu” Nýrska, která rozprášila náš tým i favorizovanou Komorovu jedenáctku. Řeknu vám, že se bylo na co dívat. Ostatně nýrští fotbalisté patří k okresní špičce.

Vzpomenete si výsledky jednotlivých turnajů ?

Dovolte, abych paměť nahradil zápisky ve výsledkové listině. V Poběžovicích vyhrála ARABELA před Meclovskými mazáky, ve Staňkově zvítězil SG Staňkov před SG Sokol Krchleby. V Mrákově poprvé vyšla bez porážky Komorova jedenáctka, která ve finále po urputném boji porazila SG Mrákov. V Hrádku u Sušice získal prvenství SG Svatobor Hrádek před Komorovou jedenáctkou, v Mochtíně byla nepřekonatelná AROSA Luby před Komorovým družstvem a v Nýrsku excelovala SG SKP Okula Nýrsko před ARABELOU. Závěrečný turnaj v Žichovicích suverénně vyhrála ARABELA před Komorovou jedenáctkou.

Hasičská šou spojená s ARABELOU prý také přitáhla spousty návštěvníků ?

Hasiči totiž předváděli dokonalé profesionální výkony. Šlo i o riskantní kousky, které se hned tak nevidí. Ukázky zásahů neměly chybu. Překvapilo družstvo nejmenších hasičů sestavené z předškolních dětí a pozornost upoutaly hasičské skvosty, např. unikátní stříkačka z roku 1892, kterou vlastní klatovští hasiči anebo stříkačka z počátku století tažená koňmi a historický požární vůz hasičů z Kdyně. Musím přiznat, že hasiči si dovedou získat obecenstvo stejně jako ARABELA. Za umění, odvahu a rychlost sklízeli potlesk na otevřené scéně.

Kdo se, kromě vás, podílel na organizaci těchto akcí ?

Tady musím zmínit Jardu, tedy pana Jaroslava Komoru, který s ARABELOU celý minulý rok spolupracoval a byl to on, jemuž nejvíce záleželo, aby finanční výtěžek z těchto pořadů dostali ti nejpotřebnější - nemocnice, dětské ústavy, školy, mateřské školky a další včetně staňkovské farnosti na opravu zdejších varhan. Celkem bylo darováno více jak sto padesát tisíc korun.

Mluvíte-li o finačních příspěvcích, sportovně - zábavné akce vašeho týmu jistě nebyly zadarmo ?

Vím kam míříte. Povídalo se, že naše turné 2000 stálo milion korun. Rád bych to uvedl na pravou míru. Náklady na jednu akci činily něco málo přes 30000 korun včetně příspěvku pořádajícímu klubu na mládežnický fotbal. Své možnosti při tom spojilo několik sponzorů, např. největší jazyková agentura ČR a SR - Student Agency, a internetový provider SPINET, a.s. Pomohl samozřejmě pan Komora i společnost Druid a.s. Tajemství nízkých nákladů spočívá především v tom, že řada osobností ARABELY se akcí účastnila bez nároku na honorář.

Co plánuje ARABELA v nejbližší budoucnosti ?

Rozhodně budeme v našich aktivitách pokračovat, je to přání lidí i nás. Rádi bychom se předvedli na více místech Plzeňského kraje i v republice. V následujících dvou letech plánujeme akce např. v Tachově, Plzni, Domažlicích, Nepomuku, Klatovech i v dalších městech a obcích. Ročně okolo deseti vystoupení. Počítáme také s tím, že i tentokrát bude mít ARABELA možnost střetnout se na hřišti s Komorovou jedenáctkou. Pan Komora tuto možnost nevylučuje.