„BARUM Media Cup“
Sport, zábava, charita

Fotogalerie

[Click to enlarge]

Již třetí ročník fotbalového turnaje v Plzeňském kraji proběhl v sobotu 20.září 2003 v nádherném moderním sportovním areálu v Plánici ( okres Klatovy ). Diváci měli možnost vidět v „akci“ nejen známé osobnosti zábavy a sportu mezi kterými nechyběli Dušan a Petr Herdovi ( Slávia Praha ) a Jiří Sloup ( Viktorie Plzeň ), ale také osobnosti západočeských medií. Ozdobou turnaje byla nejlepší mužstva „starých gard“ Klatovska a Domažlicka. Turnaje se zúčastnily rovněž amatérské týmy BARUM team, K+B Elektro, Komorova jedenáctka a Pardálové Plánice.

Vstupné bylo dobrovolné a celkový výtěžek z akce činil 10.526,- Kč.
Polovina výtěžku ve výši 5.263,- Kč bude poukázána ve prospěch ÚSP pro mentálně postižené děti v Bystřici nad Úhlavou.
Druhou polovinu ve výši 5.263,- Kč věnovali organizátoři městu Plánici na výstavbu dětského hřiště.

Turnaje se zúčastnilo 12 mužstev, která byla rozlosována do tří skupin. Zápasy v jednotlivých skupinách probíhaly od 10.30 do 13.30 hod. Vítězi jednotlivých skupin se po tuhém zápolení stala mužstva : Plzeňský deník ( skupina A ), rádio KISS Proton ( skupina B ) a Komorova jedenáctka ( skupina C ). Pořadí ve skupinách bylo rozhodující pro stanovení struktury vyřazovacích bojů, které byly zahájeny ve 14.00 hod. Většina utkání byla vedena urputně a velmi bojovně se snahou zvítězit. Na všech hřištích však i přesto vládla pohoda, kterou umocňovala dokonalá souhra všech organizátorů.

Konečné pořadí nejlepších mužstev :
1. Plzeňský deník
2. KISS Proton
3. SG Sušice
4. Komorova jedenáctka

Pořadí dalších mužstev : 5. SG Sokol Mutěnín; 6. K+B Elektro; 7. BARUM team; 8. Pardálové Plánice; 9. SG TJ ARBO Velhartice 10. ZAK TV; 11. Černobílí ďáblové rádia FM Plus; 12. AFK Bidlo Klatovy.

Finálový zápas mezi tradičními rivaly – Plzeňským deníkem a Komorovou jedenáctkou - se tentokrát nekonal. Proti byli hráči mužstva rádia KISS proton, kteří Komorovu jedenáctku v semifinále převálcovali 8:4. Ani Dušan a Petr Herdovi již nepomohli vzpamatovat se ze šoku a tak mužstvo známého plzeňského podnikatele podlehlo také starým pánům ze Sušice v zápase o 3.místo poměrem 1:4. Celému turnaji dominovali hráči Plzeňského deníku. Vyhráli nejtěžší skupinu, ve čtvrtfinále vyřadili sympatické mužstvo z Mutěnína ( 2:0 ), v semifinále si podruhé poradili s SG Sušice ( 3:0 ) a ve finále zdolali po úporném boji KISS Proton poměrem 3:1. Zaslouženě se tak opět stali vítězi celého turnaje. Zápasy sledovala řada diváků, kteří mnohokráte ocenili potleskem nejen výkon vítězů, ale také nestárnoucí profesionální mistrovství Petra a Dušana Herdových i Jiřího Sloupa.

Vyhodnocení turnaje proběhlo v 16.00 hod. Všechna zúčastněná mužstva obdržela diplom, pohár a věcné ceny od sponzorů a pořadatelů turnaje. Nejlepšími střelci turnaje byli vyhlášeni Karel Hrubý ( KISS Proton ) a Vlastimil Beránek ( K+B Elektro ) s 9 vstřelenými góly. Nejlepším brankářem by po zásluze vyhlášen Lukáš Řežáb z Plzeňského deníku, který v celém turnaji obdržel jen 7 gólů v 6 zápasech. Organizátoři dále ocenili nejlepší hráče turnaje. Svými výkony si je zasloužili Dušan a Petr Herdovi, kteří hájili barvy Komorovy jedenáctky, Jirka Sloup z mužstva BARUM team a Václav Petrů – brankář mužstva Pardálové Plánice, který v civilu starostuje městu Plánici. Velký dík však zazněl rovněž na adresu všech organizátorů z města Plánice.